05 Sierpnia 2009
kategoria:
Komunikaty i ogłoszenia
Opolski Klub Taekwon-do zamierza uruchomić sekcję w Strzelcach Opolskich.

Opolski Klub Taekwon-do działa od 1995 roku. Prowadzi zajęcia w siedmiu miejscowościach na Opolszczyźnie, a obecnie pragnie uruchomić sekcję także w Strzelcach Opolskich.

Klub bierze udział we wszystkich ważnych zawodach w kraju. W kadrze Województwa Opolskiego młodzików i juniorów szkolonych jest łącznie 20 osób z Opolskiego Klubu Taekwon-do. W 2009 roku największym sukcesem był udział i 2 medale na Mistrzostwach Świata seniorów w Kuala Lumpur, Malezja, gdzie najlepszy zawodnik klubu Błażej Pluta, wielokrotny Mistrz Polski, zdobył złoty medal w technikach specjalnych i srebro w walkach. Jego młodsza koleżanka, Karolina Vander Zwaag, po dwóch zgrupowaniach Kadry Polski wywalczyła 5 miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych, które odbyły się w Chorwacji.

Sukcesy zawodników klubu zostały docenione przez władze województwa. Najlepsi zostali nagrodzeni rocznymi stypendiami i nagrodami pieniężnymi za wysokie wyniki sportowe. W klasyfikacji medalowej i punktowej Opolski Klub Taekwon-do zajął 9 miejsce wśród klubów i sekcji wszystkich dyscyplin sportowych w całym województwie i 2 miejsce w mieście Opole.

Szkolenie zaczyna się już wśród najmłodszych. Na początku są to zajęcia ogólnorozwojowe, z elementami taekwon-do. Treningi pomagają maluchom korygować wady postawy, wspomagają prawidłowy rozwój organizmu. Poznając podstawy taekwon-do poprawiamy gibkość i szybkości, poznajemy podstawowe elementy samoobrony.

Rodziców chcących zapisać dzieci do strzeleckiej sekcji taekwon-do, prosimy o złożenie wstępnej deklaracji do dnia 20 sierpnia 2009, osobiście w Referacie Sportu i Rekreacji, pl. Żeromskiego 5a w godz. 8:00-15:30 lub drogą mailową: Od ilości zainteresowanych zależeć będzie m.in. ilość grup, wysokość częściowej odpłatności, terminy i miejsce zajęć. Wszyscy składający deklaracje, zostaną powiadomieni o dalszych krokach.