XX jubileuszowy Strzelecki Bieg Uliczny

21 Grudnia 2009
kategoria:
Aktualności
Do uczestnictwa w biegu zgłosiło się grubo ponad 649 osób. Jednak wielu pogoda dała się we znaki i ostatecznie na starcie stanęło 400 uczestników. Warunki były wyjątkowo trudne, bo termometry wskazywały -13 stopni.

Zawodnicy wystartowali z ulicy Chopina, biegli ulicami miasta, mieli do pokonania 15 kilometrów. Wygrał Adam Draczyński z WKS Grunwald Poznań. Radosław Kłeczek reprezentant UMiG Gogolin, ubiegłoroczny zwycięzca biegu, był drugi. Trzeci na mecie był reprezentant Słowacji Tibor Sahajda.
Wśród Pań najlepsza była Ewa Brych-Pająk z Częstochowy. Drugie miejsce zajęła Dorota Ustianowska z Częstochowy, a trzecia była Elżbieta Jarosz z Wrocławia.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy poszczególnych kategorii puchary i cenne nagrody. Najlepszy zawodnik i zawodniczka wyjechali ze Strzelec z telewizorami LCD.

Przed biegiem rywalizowali ze sobą włodarze miasta, szefowie instytucji i sponsorzy. W biegu VIPów wzięli udział m.in. Burmistrz Tadeusz Goc i Wiceburmistrz Józef Kampa, którzy wystartowali później w biegu ulicznym.