Tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz / Добре, що Ви до нас завітали
Strona główna Aktualności

VI Światowy Dzień Ubogich

14 Listopada 2022
kategoria:
Aktualności
 

W niedzielę, 13 listopada, obchodziliśmy VI Światowy Dzień Ubogich. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów brzmiało „Chrystus dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić”, miało ono pomóc w refleksji nad naszym stylem życia oraz nad wieloma wymiarami ubóstwa, które pojawiają się w obecnych czasach. 

W ramach obchodów odprawiono mszę świętą w intencji potrzebujących, na jej koniec do zebranych zwróciła się wiceburmistrz Maria Feliniak mówiąc o potrzebie uwrażliwienia się na pomoc drugiemu człowiekowi. Przed kościołami parafialnymi wolontariusze Ruchu Czystych Serc prowadzili kwestę rzecz potrzebujących oraz na wsparcie „Przytuliska” przy ul. Marka Prawego w Strzelcach Opolskich. Była też wspólna kawa i kawałek domowego ciasta, bo w tym dniu najważniejsze jest spotkanie z drugim człowiekiem.

Jako, że czas jest szczególnie trudny, a potrzebujących przybywa w klubie Senior+ w Strzelcach Opolskich przy ul. Parafialnej 2a pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej udzielali informacji o świadczeniach i dodatkach, które mają zminimalizować skutki inflacji i pomóc przezwyciężyć trudne sytuacje życiowe. Można było zasięgnąć informacji m.in. o dodatku węglowym, dla gospodarstw domowych, elektrycznym, zakupie preferencyjnym paliwa stałego w gminie Strzelce Opolskie, świadczeniach pomocy społecznej takich jak: obiady, usługi opiekuńcze czy zasiłki pieniężne oraz o schronieniu w okresie zimowym.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H