Wakacyjne szachy

25 Lipca 2023
kategoria:
Aktualności

84 szachistów z trzech krajów uczestniczyło w III turnieju o Puchar Ziemi Strzeleckiej.
W grupie A, przeznaczonej dla zawodników profesjonalnych, pierwsze miejsce zajał Vadim Razin z Ukrainy, zdobywając 4,5 punktu w pięciu partiach. Drugi był Karol Kukuła z AZS Politechniki Śląskiej, wyprzedzając Kacpra Żochowskiego ze "Strzelca" Strzelce Opolskie - obaj po 4 punkty. W tej grupie gościliśmy też dwóch zawodników z Francji.
Zwycięzcą grupy B został Maciej Wilman z UKS "Gekon" Nysa, który na dystansie siedmiu rund zdobył 6,5 punktu. Drugie i trzecie miejsce zajęli kolejno Mateusz Szkop ze "Strzelca" oraz Bruno Doszak z Dobrzenia Wielkiego.
W grupie C, gdzie turniej trwał tylko jeden dzień, najlepszy okazał się Jacek Stanaszek z Komprachcic, który ugrał 6 pkt z 7. Drugi był Patryk Plewnia z Lublińca, a trzeci Maciej Frodyma z KS "Korona" Kraków.

Rozgrywki toczyły się 22 i 23 lipca w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1.
Szczegółowe wyniki na serwisie turniejowym

Dodatkowo podczas rozgrywek odbyła się charytatywna zbiórka na rzecz chorego Łukasza Klampko - młodego szachisty ze Strzelec Opolskich, uczestnika dwóch pierwszych edycji Pucharu.