Wakacje, znowu są wakacje!
- kategoria:
- Aktualności
Zanim uczniowie na dwa miesiące pożegnają się z nauczycielami i rzucą w kąt szkolne plecaki, czas na podsumowanie. Do sali rady miejskiej strzeleckiego ratusza zaproszono uczniów, mogących się pochwalić największymi osiągnięciami w mijającym roku szkolnym. Doceniono zarówno sukcesy w nauce, sporcie jak i działalności społecznej.
Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych organizowanych przez Opolskiego Kuratora Oświaty:
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich
- Filip Matysek - I miejsce w województwie w Konkursie Języka Angielskiego,
- Jakub Wanat - laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego, Jakub zajął także II miejsce w finale wojewódzkim Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej indywidualnie na 50 metrów stylem motylkowym,
- Julia Warmuzińska - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego oraz finalistka Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego,
- Laura Kałuża - finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich
- Jacek Dombrowski - laureat II miejsca w Wojewódzkim Konkursie Fizycznym, a także finalista Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego,
- Viktoria Smuga - laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
- Aleksandra Trybała - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, laureatka Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego,
- Mateusz Skowron - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej, laureat Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego.
Finalistki Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej ŻAK:
- Agnieszka Sowa z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dziewkowicach,
- Zofia Ostrowska i Zuzanna Koston z Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie:
- Jan Sowa - I miejsce w finale wojewódzkim w biegu na 100 m oraz II miejsce w biegu na 300 m podczas Wojewódzkich Igrzysk Szkół,
- Łukasz Chmiel - wraz z Dominikiem Szłapą oraz Samuelem Wilczyńskim zajął III miejsce w województwie w Wojewódzkim Finale 43 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w tym samym Turnieju Łukasz wywalczył II miejsce indywidualnie.
Uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Błotnicy Strzeleckiej:
- Dominika Styra z Przedszkola Publicznego w Błotnicy Strzeleckiej - I miejsce w konkursie plastycznym pt. ,,Portret Babci i Dziadka w literaturze”,
- Emilia Bachta ze szkoły podstawowej - I miejsce w eliminacjach rejonowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
- Emilia Krawczyk ze szkoły podstawowej - I miejsce w konkursie pn. „Moja kartka świąteczna z powiatem w tle”.
- Marta Jureczko z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, która zajęła I miejsce w Strzeleckim Samorządowym Konkursie Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Osiągnięcia sportowe w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół, których organizatorem był Szkolny Związek Sportowy „Opolskie”.
Pływacy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich:
- Magdalena Schnura, która wraz z drużyną pływacką dziewcząt w składzie Magdalena Giemza, Patrycja Operskalska, Aleksandra Winiarz, Anastazja Paluch i Joanna Kosut zajęła III miejsce w sztafecie pływackiej 6 x 25 w stylu dowolnym. Ponadto Magdalena Schnura zajęła III miejsce w pływaniu indywidualnym na 25 metrów stylem dowolnym.
- Bartłomiej Tarapata, który reprezentuje drużynę pływacką chłopców. Drużyna w składzie Jakub Wanat, Jacek Krasa, Jakub Chałupka, Tomasz Kita, Mateusz Krawiec i Bartłomiej Tarapata, zajęła II miejsce w pływaniu sztafetowym 6 x 50 w stylu dowolnym Ponadto Bartłomiej wywalczył II miejsce w pływaniu indywidualnym na 50 metrów stylem dowolnym.
- Mateusz Krawiec - III miejsce w pływaniu indywidualnym na 50 metrów stylem grzbietowym.
Przedstawiciele Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich:
- Sandra Meryk - II miejsce w finale wojewódzkim w mini badmintonie,
- Patrycja Węgrzyn - II miejsce w finale wojewódzkim Indywidualnych Mistrzostw Lekkoatletycznych w rzucie dyskiem,
- Maję Papajanakis, która reprezentuje drużynę mini koszykówki.
Drużyna wywalczyła III miejsce w finale wojewódzkim mini koszykówki dziewcząt. Drużyna liczy 13 zawodniczek: Alicja Czarny, Lena Karwacka, Hanna Strzałek, Maja Kałamajska, Wiktoria Kałamajska, Zofia Neldner, Aleksandra Markowska, Magdalena Szeremet, Kinga Janiszewska, Gabriela Smajda, Oliwia Janczak, Lidia Czarnocka i wymieniona już Maja.
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich:
- Kacper Kucharski - III miejsce w finale wojewódzkim w biegu na 600 m podczas Indywidualnych Mistrzostw Lekkoatletycznych. Kacper jest również reprezentantem drużyny szachowej. Drużyna w składzie: Wojciech Gałas, Piotr Borecki, Wiktoria Stiller oraz Kacper Kucharski wywalczyła II miejsce w finale wojewódzkim oraz fantastyczne VIII miejsce w kraju w szachach drużynowych.
- Natalia Niedoba - reprezentantka drużyny koszykarskiej dziewcząt, która wywalczyła II miejsce w finale wojewódzkim w koszykówce oraz II miejsce w finale koszykówki 3 x 3. W skład drużyny wchodziły również Agnieszka Lemke, Zuzanna Frankowska, Martyna Pełka, Zuzanna Wiśniewska, Hanna Dudarz, Dominika Michalik, Lena Marek, Julia Kotzwander.
Osiągnięcia uczniów PSP w Szymiszowie w tenisie stołowym:
- Drużyna tenisa stołowego dziewcząt w składzie Zofia Buszman, Paulina Jęcek i Agata Hreczuch, zajęła I miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół w drużynowym tenisie stołowym
- Drużyna tenisa stołowego chłopców w składzie Antoni Giemza, Marcel Mandok, Aleksander Piontek, zajęła II miejsce w Wojewódzkich Igrzyskach Szkół w drużynowym tenisie stołowym
- Paulina Jęcek wywalczyła również III miejsce w finale wojewódzkim w indywidualnym tenisie stołowym.
Osiągnięcia szachowe uczniów ZPO w Kadłubie:
- Olivier Gomola, reprezentant drużyny szachowej z Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie. Drużyna w składzie Karolina Podleska, Daria Panusch, Paweł Ploch, Patryk Glomb, Samuel Koj, Fabian Gonsior i Olivier, zajęła II miejsce w finale wojewódzkim w szachach drużynowo.
Uczniowie, którzy uzyskali Naukowe Stypendium Burmistrza Strzelec Opolskich. Wszyscy mogą się poszczycić bardzo wysoką średnią ocen:
- Jakub Wanat - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego InstaLogik 2021/22 oraz konkursu Big Challenge,
- Wiktoria Stiller z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, urodzona szachistka,
- Kacper Kucharski - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, jego mocne strony to lekkoatletyka i szachy,
- Jacek Dombrowski - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, zajął III miejsce w etapie ogólnopolskim Zawodów Projektowych na programowanie robotów w ramach Centrum Mistrzostwa Informatycznego,
- Julia Warmuzińska - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich, wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny,
- Viktoria Smuga z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, jest członkiem pocztu sztandarowego,
- Zofia Ostrowska - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie, gra na flecie poprzecznym, śpiewa w chórze szkolnym,
- Filip Matysek - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strzelcach Opolskich, laureat Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z języka angielskiego Olimpus,
- Aleksandra Trybała - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich, gra w szkolnej orkiestrze dętej. Ukończyła Publiczną Szkołę Muzyczną I stopnia w Leśnicy,
- Zuzanna Koston - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Szymiszowie,
- Marta Polowczyk - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Błotnicy Strzeleckiej, zdobyła tytuł finalisty w Konkursie Literackim w ramach projektu „Opolskie dla podstawówek – zdalne nauczanie zbliża”,
- Nikola Niepala z Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej, laureatka wielu przeglądów artystycznych, zajęła I miejsce w eliminacjach rejonowych 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego,
- Jan Sowa - uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej w Kadłubie, I miejsce w województwie w biegu na dystansie 100 metrów w Mistrzostwach Województwa Opolskiego w Lekkiej Atletyce, jest członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przy OSP w Kadłubie.
Stypendyści Specjalnego Stypendium Burmistrza Strzelec Opolskich, czyli uczniowie szczególnie zaangażowani w działalność społeczną.
- Marta Jureczko - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Strzelcach Opolskich, laureatka Strzeleckiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”, zaangażowana w działania na rzecz ochrony środowiska naturalnego
- Pola Borkowska - uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Suchej, jedna z najdłużej działających wolontariuszek w swojej szkole, członkini Młodzieżowej Rady Gminy.
Na zakończenie uroczystości piękny występ dała Nikola Niepala, uczennica Zespołu Placówek Oświatowych w Suchej.
Wielkie gratulacje dla wszystkich zdolnych, zaangażowanych młodych ludzi, ich rodziców i nauczycieli, którzy pomagali rozwijać skrzydła i talenty naszej zdolnej młodzieży.
Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
24 czerwca 2022 18 zdjęć- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
- Podsumowanie roku szkolnego 2021/2022
Klawisze Dostępności
- Przejdź do menu głównego:
- Alt i 0
- Przejdź do treści strony:
- Alt i 1
- Mapa Witryny:
- Alt i 2
- Wersja kontrastowa:
- Alt i 4
- Wyszukiwarka:
- prawy Alt i W
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H