Sukcesy badmintonistów MKS-u

31 Stycznia 2024
kategoria:
Aktualności

Aż pięć medali wywalczyli badmintoniści MKS Strzelce Opolskie podczas pierwszych tegorocznych zawodów - Ciapman Cup w Jordanowie Śl. Stawka była mocna, do rozgrywek stanęło 113 zawodników z 23 klubów z całej Polski m.in. z Katowic, Poznania czy Łodzi. Strzelce reprezentowały siostry Bianka i Sandra Meryk oraz Igor Marek.

Pierwszego dnia zawodów w kategorii U-11 na medal spisała się Sandra, która zwyciężając w swojej grupie, awansowała bezpośrednio do finału, tam zdobyła złoto pokonując zawodniczkę z Kobierzyc. Tego dnia Bianka w grze mieszanej z Jakubem Kowalskim z BKS SET Szklarska Poręba wywalczyła brąz.

Kolejnego dnia zawodów Sandra Meryk oraz Igor Marek zagrali w kategorii młodzicy młodsi U-13. Sandra wygrała swoją grupę, pokonując starsze, wyżej notowane zawodniczki. Po awansie do ćwierćfinału zajęła ostatecznie piąte miejsce w singlu. W deblu zagrała w parze z bezklubową Anią Bąk. Dziewczyny wywalczyły trzecie miejsce i brązowy medal.

Igor Marek, również wygrał swoją grupę. W kolejnym etapie zagrał bardzo wyczerpujący mecz z Janem Królem z Akademia Badmintona CSS z Bolesławca, który rozstrzygnął się dopiero w trzecim secie, na korzyść naszego zawodnika. W finale Igor pokonał zawodnika z Poznania zdobywając swoje pierwsze złoto singlowe w U-13! Do tego Igor dołożył jeszcze brązowy medal w grze podwójnej chłopców grając w parze ze Stanisławem Lusiakiem z PowerBad Luboń.

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenerów: Mirosława Marka, Małgorzaty Włoszczyńskiej i Karola Budnego. Brawo!