do góry
Strona główna Aktualności

Wymiana doświadczeń

02 Lipca 2019
kategoria:
Aktualności
 

Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej „Barka” gościło sześcioosobową grupę pracowników holenderskiego oddziału fundacji. Byli to głównie streetworkerzy pracujący na ulicach Holandii i Belgii. Celem wizyty była wymiana dobrych praktyk oraz uzgodnienie dalszej współpracy Stowarzyszenia "Barka" z Barką NL. Goście spotkali się także w wiceburmistrz Marią Feliniak.    

Praca streetworkerów polega na nawiązywaniu kontaktów z bezdomnymi migrantami z Europy Wschodniej i oferowaniu im możliwości powrotu do Ojczyzny. Podczas patroli na ulicach streetworkerzy i asystenci zapraszają bezdomnych migrantów do centrów dziennych, w których pracują, zachęcają i przygotowują ich do powrotu do Polski, pomagają również w uzyskaniu paszportu oraz organizują transport powrotny.

Gdy to możliwe, streetworkerzy pomagają migrantom powrócić do ich rodzin, ich wspólnot przy pomocy lokalnych organizacji. Ci, którzy nie są gotowi na powrót do domu zapraszani są do organizacji partnerskich w Polsce, takich jak strzelecka Barka, gdzie mogą udać się na detoks, podjąć terapię, nauczyć się nowych umiejętności w pracy, zbudować przyjaźnie z innymi, którzy również są na drodze wychodzenia z wykluczenia.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H