do góry
Kłopoty z wodą w rejonie ulic Wilkowskiego, Pięknej i Opolskiej. Trwa usuwanie awarii. Komunikat o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu dopuszczalnego dla pyłu zawieszonego PM10
Strona główna Aktualności

Współdziałanie w słusznej sprawie

31 Lipca 2018
kategoria:
Aktualności
 

Gmina Strzelce Opolskie jest partnerem projektu dotyczącego remontu zabytkowych obiektów sakralnych w Strzelcach Opolskich. Umowę w tej sprawie pomiędzy Parafią Rzymskokatolicką Św. Wawrzyńca w Strzelcach Opolskich a Zarządem Województwa Opolskiego podpisano w w piątek w ratuszu.

Projekt: „Remont zabytkowych obiektów sakralnych w Strzelcach Opolskich” uzyskał dofinansowanie w wys. 85% wartości inwestycji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 działania 5.3.1 Ochrona dziedzictwa kulturowego i kultury.

Projekt obejmuje remont zabytkowego kościoła św. Barbary wraz z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia oraz remont zabytkowej baszty wraz z kaplicą, zabytkowym murem i lapidarium znajdującym się na palcu kościelnym z przeznaczeniem na punkt informacji turystycznej.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H