do góry
Strona główna Aktualności

Wiadomości z szachownic

19 Grudnia 2018
kategoria:
Aktualności
 

Grand Prix "Strzelca"

W piątek 14 grudnia w Strzeleckim Ośrodku Kultury odbył się ostatni turniej szachowy cyklu Grand Prix "Strzelca". Wygrał Mateusz Hasterok - Strzelec Strzelce Opolskie, przed Damianem Malinowskim - Silesia Racibórz i Wiktorią Cieślak - MKSz Rybnik.
Od stycznia w 10 turniejach cyklu grało łącznie ok. 60 graczy z kilkunastu klubów. Czołowa dziesiątka klasyfikacji ogólnej tegorocznego Grand Prix:
1. Michał Wiśniewski - 230 pkt - Strzelec Strzelce Op.
2. Mateusz Hasterok - 228 pkt - Strzelec 
3. Wiktoria Cieślak - 208 pkt - MKSz Rybnik
4. Damian Malinowski - 186 pkt - Silesia Racibórz
5. Henryk Czempiel - 177 pkt - Strzelec
6. Kamil Grochol - 171 pkt - MKSz Rybnik
7. Tomasz Góreczny - 168 pkt - UKS Rodło Opole
8. Łukasz Hasterok - 162 pkt - Strzelec
9. Marcin Wolski - 148 pkt - Strzelec
10. Anatolij Syczewski - 134 pkt - Strzelec

Mistrzostwa Polski

W dniach 15-16 grudnia w Szczawnie Zdroju szachiści sekcji „Strzelec” działającej przy RSiR występowali w mistrzostwach Polski w konkurencji szachów błyskawicznych. Występ naszych reprezentantów należy uznać za udany.
W turnieju drużynowym nasz zespół w składzie: Michał Wiśniewski, Mateusz Hasterok, Marcin Taboła, Patryk Talik i rezerwowy Łukasz Hasterok zajął wysokie 12 miejsce. W mistrzostwach indywidualnych sukces odniosła nasza nowa zawodniczka Katarzyna Poznańska, która zajęła 10. miejsce w kraju wśród kobiet. W turnieju panów najlepiej spisał się Mateusz Hasterok, który mistrzostwa Polski zakończył na 25 miejscu.
Wyniki mistrzostw

Memoriał Kazimierza Przybyłka

W Leśnicy rozegrano turniej świąteczny poświęcony pamięci Kazimierza Przybyłka, który przez lata był instruktorem i propagatorem szachów, także w Strzelcach Opolskich.
W silnie obsadzonym turnieju głównym grało 41 zawodników z kilku województw. Z graczy strzeleckiej sekcji „Strzelec”, sukces odniósł Mateusz Hasterok który zajął trzecie miejsce. Siódme i ósme miejsca zajęli Henryk Czempiel i Łukasz Hasterok.
W grupie do lat 16. wśród dwudziestu startujących najlepszym reprezentantem naszej gminy okazał się Łukasz Kiełbasa z Kadłuba, który zajął trzecie miejsce. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Maximilian Hasterok i Fabian Gonsior, obaj z Kadłuba.
Wyniki memoriału

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H