do góry
Ostrzeżenie meteorologiczne - oblodzenieSzczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacjeKoronawirus - co musisz wiedzeć!
Strona główna Aktualności

Szachiści na mistrzostwach

07 Października 2019
kategoria:
Aktualności
Kacper Żochowski
Kacper Żochowski
 

W Zgierzu rozegrano Mistrzostwa Polski w konkurencji szachów szybkich, tzw. półgodzinnych.
Bardzo dobrze spisała się ekipa „Strzelca” Strzelce Opolskie, która w stawce 34 zespołów zajęła 11 miejsce. Druga drużyna naszego klubu, złożona z juniorów, po dobrej grze uplasowała się na miejscu 24. Mistrzem Polski został zespół „Wieża” z Pęgowa. „Strzelec” grał w składzie: Kacper Żochowski, Maciej Adamczewski, Mateusz Hasterok i Karolina Karleszko. 
Zobacz wyniki.
Nasi szachiści potwierdzili tym samym przynależność do szerokiej krajowej czołówki. Wiosną drużyna ze Strzelec Opolskich zajęła 9. miejsce w Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych. A przed "Strzelcem" perspektywy kolejnych sukcesów, gdyż najstarszy zawodnik naszego zespołu ma zaledwie 23 lata.

W Zgierzu odbyły się również indywidualne Mistrzostwa Polski w szachach szybkich. W stawce 211. zawodników, najlepiej z naszego klubu wypadł Kacper Żochowski – 38 miejsce. Mistrzem Polski został arcymistrz Bartosz Soćko z Katowic.
Wyniki szczegółowe.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

topbaner