26 Stycznia 2018
kategoria:
Aktualności
Mateusz Hasterok. Fot. Rafał Siwik

Zawodnicy sekcji szachowej „Strzelec” podczas ferii brali udział w międzynarodowym festiwalu szachowym na Górze św. Anny.

Bardzo dobrze tegoroczny sezon rozpoczął Mateusz Hasterok. W turnieju „B” zdobył 6,5 punktu z 10 partii i zajął 6. miejsce na pół setki startujących. Okazał się też najlepszym zawodnikiem z Opolszczyzny. Świetny występ pozwolił naszemu młodzieżowcowi na duży „skok” w międzynarodowym rankingu szachistów.
Wyniki pozostałych Strzelczan: Dominik Charczenko 5,5 pkt. Andrzej Jankowski i Łukasz Hasterok po 4 pkt. oraz debiutant Kacper Majkowski 2 pkt.
W 20-osobowym turnieju mistrzowskim „A” grał Henryk Czempiel. Z dziesięcioma teoretycznie silniejszymi przeciwnikami wywalczył 4 pkt i zajął 13. miejsce.

Coroczny festiwal na Górze św. Anny to największe profesjonalne zawody szachowe na Śląsku Opolskim. Dziesięciodniowe rozgrywki zgromadziły w pięciu grupach łącznie 130 uczestników. Główne nagrody, ufundowane przez Bizzit S.A., zdobyli: Marcin Sieciechowicz z Legnicy w turnieju „A” i Tomasz Jankowiak z Bogatyni w „B”.