do góry
Strona główna Aktualności

Straty po oberwaniu chmury

11 Czerwca 2018
kategoria:
Aktualności

Trwa szacowanie szkód po nawalnym deszczu, jaki przeszedł w sobotę, 9 czerwca nad gminą Strzelce Opolskie. Pas największych opadów objął centrum miasta, tam też woda wyrządziła najwięcej szkód.

Na jeden m2 spadło ok. 40 litrów wody. Systemy kanalizacyjne i rowy melioracyjne nie były w stanie przyjąć takiej ilości. Woda wybijała ze studzienek, zalewała piwnice, klatki schodowe i ulice, rozrywała odpływy rynien. W małym parku wylał staw, kilkukrotnie zwiększając swą objętość. Uszkodzeniu uległo 6 drzew.

Do usuwania skutków ulewy i wypompowywania wody zaangażowano 95 strażaków (OSP i PSP) – tu podkreślano doskonałą współpracę straży państwowej i ochotniczej – a także służby miejskie (PUKiM i wodociągi).

Woda uszkodziła nawierzchnię na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej i Osiedle. Zalała piwnice, szatnie, część kotłowni w PSP Nr 7. W przedszkolach 4,5 i 10 dostała się do piwnic. Strażacy wypompowywali też wodę z piwnic przy ulicach: Gogolińskiej, Opolskiej, Krakowskiej, Rynek i Dąbrowskiego, a także na os. Piastów Śl. Podobnie było na ul. ks. Lange. W wielu miejscach piwnice zalewała wpadająca przez okienka woda płynąca ulicami. Uszkodziła linię telefoniczną, nie działał również Internet. Błoto zalało drogę transportu rolnego w Kalinowie.

W ratuszu powołano komisję, która oszacuje koszt prac remontowych i porządkowych. Środki na ten cel będą pochodzić z tzw. rezerwy kryzysowej, z budżetu gminy.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H