do góry
Koronawirus - co musisz wiedzeć!
Strona główna Aktualności

Nowe zasady na targu

14 Maja 2020
kategoria:
Aktualności
 
 

Handel we wtorek i piątek - tak, ale na terenach przylegających do placu targowego. Tak w czasie walki z pandemią będzie wyglądać funkcjonowanie strzeleckiego targowiska. Kupcy porozumieli się w tej sprawie z ratuszem. Płyta główna targowiska we wtorki i piątki nadal pozostanie do dyspozycji handlujących artykułami spożywczymi, płodami rolnymi i kwiatami, a właściciele stoisk z odzieżą, obuwiem i artykułami przemysłowymi będą mogli handlować na terenach przyległych należących do gminy i wskazanych przez zarządcę.  To pozwoli na rozproszenie handlu.

- To daleko idący kompromis i jedyny sposób, by utrzymać stoiska w  bezpiecznej odległości, bezpiecznej nie tylko dla sprzedających ale przede wszystkim dla oczekujących w kolejkach - powiedział burmistrz Tadeusz Goc w trakcie spotkania z kupcami.

Również radni byli zgodni co do tego, że - w sytuacji, gdy podział na dni tygodnia nie spodobał się właścicielom straganów - jedynym sposobem na zachowanie zasad bezpieczeństwa jest rozproszenie handlu na tereny przylegające do targowiska. Podczas czwartkowego spotkania w ratuszu podkreślano, że to rozwiązanie czasowe, a gdy sytuacja epidemiologiczna wróci do normy, kupcy wrócą na swoje dotychczasowe miejsca.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

topbaner