do góry
Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacjeKoronawirus - co musisz wiedzeć!
Strona główna Aktualności

Narada sołtysów

04 Grudnia 2019
kategoria:
Aktualności
 

W poniedziałek, 2 grudnia, w ratuszu odbyła się cykliczna narada burmistrza z sołtysami gminy Strzelce Opolskie. Podczas spotkania przedstawiono sołtysom podstawowe założenia i plany zawarte w budżecie Gminy Strzelce Opolskie na 2020 rok. Zaprezentowano realizację Planu Rozwoju Dróg Lokalnych oraz zapowiedziano prace nad nowym planem inwestycyjnym.

Ważnym punktem narady była nowość dotycząca Marszałkowskiej Inicjatywy Sołeckiej – programu finansowania zadań realizowanych przez sołectwa w 3 najbliższych latach. Z którego to wynika że każde z sołectw gminy Strzelce Opolskie w latach 2020, 2021 lub 2022 będzie mogło zrealizować projekt na kwotę 5 tys. zł. 

Omówiono również tematy związane z finansami sołectw, przygotowaniem do zimowego utrzymania dróg. Podsumowano imprezy i festyny organizowane przez sołectwa w 2019 roku, a szczególnie podziękowano za udane dożynki gminne w Rozmierzy. Pojawiły się również zapowiedzi przyszłorocznych festynów.

W dalszej części omówiono propozycje do projektu regulaminu funkcjonowania wiat biesiadnych w sołectwach i rozważano potrzebę takiej regulacji. Na zakończenie przedstawiono realizację zadań w 2019 roku przez Referat Rolnictwa i plany na kolejny rok.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

topbaner