Strona główna Aktualności

Złóż projekt do SBO 2024

01 Czerwca 2023
kategoria:
Aktualności
 
 

Weź sprawy w swoje ręce. Złóż projekt do Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego 2024. Na propozycje czekamy do 30 czerwca.

Budżet Obywatelski, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w gminie w perspektywie kolejnego roku budżetowego. W skrócie oznacza to, że mieszkańcy zgłaszają propozycje projektów, które następnie są analizowane pod kątem możliwości realizacji. Propozycje projektów, które pomyślnie przeszły weryfikację poddaje się pod głosowanie. W efekcie, najwyżej ocenione propozycje projektów przeznacza się do realizacji wpisując je do budżetu. 

Budżet Obywatelski to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu gminy. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania całej gminy.

Strzelecki Budżet Obywatelski roku 2024 wynosi łącznie 300 tys. zł. Z tej kwoty wyodrębnione zostaną trzy pule środków finansowych tj.:

  1. Kwota 50 000 zł na projekty do zrealizowania na terenach sołectw wiejskich, w których liczba ludności nie przekracza 500 osób, tzw. „małe sołectwa”,
  2. Kwota 150 000 zł na projekty do zrealizowania na terenach sołectw wiejskich, w których liczba ludności przekracza 500 osób, tzw. „duże sołectwa”,
  3. Kwota 100 000 zł na projekty do zrealizowania na terenie miasta Strzelce Opolskie (w tym sołectwa miejskie), tzw. „miasto”.

Informację o ustaleniu przez Burmistrza Strzelec Opolskich podziału gminy na sołectwa według kryterium liczby ludności ustalonej na dzień rozpoczęcia konsultacji SBO 2024, czyli 1 czerwca, publikujemy w załączeniu.

Wartość jednego zgłoszonego projektu nie może przekroczyć kwoty 50 tysięcy złotych brutto.

Ze środków budżetu obywatelskiego finansowane są zadania o charakterze inwestycyjnym lub remontowym, zgłoszone przez mieszkańców, należące do zadań własnych gminy i realizowane w ciągu jednego roku budżetowego. 

Propozycję projektu do zrealizowania w ramach Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego może zgłaszać każdy mieszkaniec gminy Strzelce Opolskie. Propozycja projektu wnioskowanego do realizacji w ramach „Strzeleckiego Budżetu Obywatelskiego” musi być poparta przez grupę co najmniej 15 osób uprawnionych do udziału w konsultacjach.

 

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf SBO.podział gminy.kryterium ludności.pdf 23-06-02 14:05 320.78KB pobierz plik: SBO.podział gminy.kryterium ludności.pdf

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H