Strona główna Aktualności

Zimowe warsztaty JESTEM OK!

23 Lutego 2023
kategoria:
Aktualności

Zimowe warsztaty z programem profilaktycznym JESTEM OK! dobiegły końca

Od 11 do 18 lutego br. 30 uczniów szkół podstawowych gminy Strzelce Opolskie brało udział w zimowych warsztatach z programem profilaktycznym „Jestem OK”, zorganizowanych przez Gminę Strzelce Opolskie przy współpracy Parafii Św. Wawrzyńca. Uczestnicy rozwijali umiejętności komunikacji i współpracy w zespole, kształtowali kreatywne myślenie, nawiązywali nowe znajomości, a przede wszystkim dobrze się bawili. Ponadto dla uczestników zajęć zorganizowano gry terenowe, warsztaty plastyczne,  zabawy integracyjne, Walentynki oraz warsztaty muzyczne. Organizatorzy dodatkowo zadbali o to, żeby dzieci codziennie zjadły drugie śniadanie i miały do dyspozycji ciepłe i zimne napoje.

Dzieci biorące udział w warsztatach przebywały pod opieką pedagogów codziennie w godzinach od 9:00 do 14:00. W ramach zajęć zostały zorganizowane wycieczki do następujących miejsc:
a)    Opole, Niewidzialna Przestrzeń - interaktywna wystawa, której misją jest edukacja skierowana w stronę rozwinięcia świadomości o potrzebach osób
z niepełnosprawnościami,
b)    Opole, park trampolin Odskocznia oraz hala zabaw Hoplandia – miejsce dobrej, aktywnej zabawy,
c)    Opole, kino Helios – „Asterix i Obelix: Imperium Smoka.

            Cele warsztatów, najbliższe ideom Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, zostały przez opiekunów warsztatów w pełni zrealizowane. Przede wszystkim były nimi:
a)    promowanie zdrowego stylu życia,
b)    wzmacnianie poczucia własnej wartości,
c)    rozwijanie umiejętności społecznych,
d)    kształtowanie postawy fair play podczas zajęć sportowych,
e)    kształtowanie umiejętności wybierania właściwych postaw i zachowań.

Pozytywna opinia o warsztatach wyrażana zarówno przez uczestników jak i ich rodziców pozwala uważać przedsięwzięcie to za udane oraz stwierdzić, że istnieje znaczne zainteresowanie kolejnymi edycjami spotkań.
Na podsumowaniu warsztatów członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wręczyli drobne upominki, a ich uczestnicy pytali kiedy będą odbywały się następne, co świadczy o tym, że wszyscy miło spędzili ten czas. Warsztaty były sfinansowane przez Gminę Strzelce Opolskie z budżetu przeznaczonego na profilaktykę przy wsparciu Parafii Św. Wawrzyńca.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H