Rocznica Powstania Warszawskiego
- kategoria:
- Aktualności
Realizując Zarządzenie nr 103/2025 Wojewody Opolskiego z dnia 21.07.2025r. w sprawie przeprowadzenia treningu wojewódzkiego systemu wykrywania i alarmowania oraz wojewódzkiego systemu wczesnego ostrzegania o zagrożeniach na terenie województwa, w związku z upamiętnieniem 81. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego informuję, że w ramach treningu 1 sierpnia o godz. 17.00 na terenie gminy Strzelce Opolskie nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy - odwołanie alarmu - ciągły sygnał syren w okresie 3 minut, który zostanie przerwany po upływie jednej minuty.
Burmistrz Strzelec Opolskich Jan Wróblewski
Uwaga, aktualne rodzaje alarmów, sygnały alarmowe oraz komunikaty ostrzegawcze określone są w:
- rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 23.02.2024r. w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2024r., poz. 290),
- rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 14.05.2025r. w sprawie alarmów i komunikatów ostrzegawczych (Dz. U. z 2025r. poz. 645).
Klawisze Dostępności
- Przejdź do menu głównego:
- Alt i 0
- Przejdź do treści strony:
- Alt i 1
- Mapa Witryny:
- Alt i 2
- Wersja kontrastowa:
- Alt i 4
- Wyszukiwarka:
- prawy Alt i W
Zamiast klawisza Alt możesz użyć H
