Strona główna Aktualności

Strzelce Opolskie na "piątkę"

18 Maja 2023
kategoria:
Aktualności
 
 

Corocznie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przeprowadza badanie polskich samorządów pod kątem jakości obsługi potencjalnych inwestorów. Najlepsi otrzymują certyfikat „Gmina na 5!”. Taki właśnie tytuł otrzymały Strzelce Opolskie, jako jedna z 53 gmin w Polsce.

Wszystkie dwa i pół tysiąca polskich gmin ocenianie są najpierw przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu. Najlepszych 714 samorządów poddawanych jest następnie szczegółowej analizie przez Zakład Otoczenia Biznesu SGH.
Pierwszym „egzaminem” jest przesłanie do urzędów miast i gmin zapytań mailowych od fikcyjnych inwestorów – polskiego oraz zagranicznego w języku angielskim. Oceniane są m.in. szybkość odpowiedzi, jej forma zgodna z biznesowymi standardami, a także kompletność udzielonych informacji.
Drugim elementem oceny jest strona internetowa urzędu. Brane jest tutaj pod uwagę 30 rożnych czynników, od zawartości witryny, poprzez czytelność i łatwość nawigacji, wersje językowe, aż do użyteczności zawartych informacji, zwłaszcza tych przeznaczonych dla przedsiębiorców.

Strzelce Opolskie już po raz drugi zostały Gminą na Piątkę. Wyniki tegorocznego rankingu zostały opublikowane 18 maja br. podczas konferencji naukowej w Szkole Głównej Handlowej.
Pełny raport z badania dostępny jest na stronie Forum Gmin na 5!

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H