Tu znajdziesz pomoc lub jej udzielisz / Добре, що Ви до нас завітали
Strona główna Aktualności

Przystanek kultura

17 Listopada 2022
kategoria:
Aktualności
 

W czterech punktach Strzelec Opolskich pojawiły się elementy kulturalnej ścieżki edukacyjnej. Można je spotkać m.in. w Parku Renardów, na Placu Stefana Żeromskiego, w Parku Leśnym oraz w Parku Rybaczówka. Jest to już ostatni etap projektu „Przystanek kultura, czyli budujemy przestrzeń od kulturalnej ławeczki poprzez galerię do pracowni wyposażonej w artystyczne deseczki”.
W ramach całego zadania powstała w Strzeleckim Ośrodku Kultury profesjonalna pracownia rękodzieła artystycznego, w tym: linorytu, ceramiki, tkactwa oraz nowoczesna galeria wystawiennicza. Wyremontowana w ramach projektu pracowania wyposażona jest w nowoczesne stoły, piec ceramiczny, koła garncarskie, prasę do grafiki, krosna oraz drobne narzędzia techniczne.
Na parterze zamontowana została nowoczesna galeria, w której zainstalowano odpowiednie oświetlenie na cele ekspozycyjne oraz ściankę wystawienniczą.
Na Placu Żeromskiego ustawiono inteligentną ławeczkę kulturalną wyposażoną m.in. w panel informacyjny zawierający dane na temat działań kulturalnych podejmowanych w mieście oraz kulturalnej historii miasta. Funkcjonuje ona dzięki energii solarnej, przez co zaoszczędzona jest energia elektryczna. Jest to bardzo nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie, które pozwoli m.in. tę energią spożytkować do podładowania np. urządzeń mobilnych przez przechodniów, oświetlić drogę czy posłuchać informacji o historii miasta.
W ramach projektu pojawiły się także czasowe instalacje artystyczne podczas „Podwieczorku u Hrabiego” - imprezy plenerowej w Parku Renardów.

Na projekt uzyskano dofinansowanie w wysokości  127.260 zł z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 działanie 19.2 – „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” (LSR) Stowarzyszenia Kraina św. Anny.


      

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H