Strona główna Aktualności

Plac zabaw służy najmłodszym

01 Sierpnia 2022
kategoria:
Aktualności
 

Nowoczesne, bezpieczne urządzenia w Parku Renardów już cieszą dzieci i rodziców. Wszyscy na to czekaliśmy, bo nasz park to jedno z ulubionych miejsc wypoczynku i aktywności strzeleckich rodzin.

Gruntowna przebudowa tego placu zabaw przesuwała się w czasie. Pierwotne koncepcje jego powiększenia nie zyskiwały akceptacji konserwatora zabytków. Gdy opracowano aktualny projekt, pojawiły się problemy z rozstrzygnięciem przetargu. Rosnące gwałtownie ceny utrudniały wyłonienie wykonawcy. Dwie firmy kolejno nie przystąpiły do podpisania umowy. W międzyczasie stare, wyeksploatowane urządzenia na placu zabaw nie przeszły przeglądu. To wszystko sprawiło, że ulubione miejsce zabaw naszych najmłodszych mieszkańców było przez kilka tygodni wyłączone z użytkowania. Mimo drożejących z tygodnia na tydzień materiałów, udało się podpisać umowę z wykonawcą. Inwestycja warta przeszło 461 tys. zł jest już ukończona.

Wymieniono tak lubiane przez maluchy drewniane wieże ze zjeżdżalniami i elementami wspinaczkowymi. Są nowe huśtawki łańcuchowe, jest ścianka wspinaczkowa, a także huśtawka „ptasie gniazdo”. Na nowym placu zabaw jest też karuzela tarczowa, zamontowano także nowe sprężynowce. Ścieżki, rozdzielające strefę dla młodszych dzieci od terenu zabaw nieco starszych, zostały utwardzone, a pilnujący swych pociech rodzice mają do dyspozycji nowe ławki.

Plac oddano do dyspozycji naszym małym mieszkańcom w miniony piątek, natychmiast się wypełnił i zaczął tętnić życiem. Dzieci z zapałem testowały kolejne urządzenia, a rodzice mogą być spokojni, bo wszystkie akcesoria są nowe i bezpieczne.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H