Strona główna Aktualności

Dostosuj kolor pojemnika na odpady

08 Sierpnia 2022
kategoria:
Aktualności
 

Otrzymałeś informację o nieregulaminowym pojemniku na odpady? Dotyczy ona obowiązku dostosowania kolorystyki pojemników na odpady do obowiązujących przepisów (Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów, Dz. U. z 2021 r., poz. 906).  
       
Na terenie Gminy Strzelce Opolskie odpady zbierane są z podziałem na frakcje:

  1. Papier (pojemnik/worek w kolorze niebieskim z napisem „PAPIER”)
  2. Szkło (pojemnik/worek w kolorze zielonym z napisem „SZKŁO”)
  3. Tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe (pojemnik/worek w kolorze żółtym z napisem „METALE, TWORZYWA SZTUCZNE”)
  4. Bioodpady (pojemnik/worek w kolorze brązowym z napisem „BIO”)
  5. Popiół (pojemnik w kolorze szarym lub srebrnym z napisem „POPIÓŁ”)
  6. Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne (pojemnik w kolorze czarnym z napisem „POZOSTAŁOŚCI PO SEGREGACJI” lub „ODPADY ZMIESZANE”).

Do tej pory zbiórka odpadów możliwa była również w pojemnikach (workach) w innej kolorystyce, pod warunkiem oznakowania ich nalepką wskazującą rodzaj odpadów.
Do 1 lipca 2022 r., właściciel nieruchomości zobowiązany był do dostosownia kolorystyki pojemników/worków (dla wszystkich fakcji odpadów) do obowiązujących przepisów, o których mowa wyżej (informacja o kolorystyce pojemników zamieszczona jest m.in. na harmonogramie odbioru odpadów od czerwca 2022).
Zgodnie z Rozporządzeniem pojemniki/worki powinny być pokryte wskazanymi kolorami (w części nie mniejszej niż 30% ich zewnętrznej powierzchni) oraz oznaczone właściwym opisem (nalepki z nazwą odpadu dostępne są w Referacie Zarzadzania i Gospodarowania Opadami Komunalnymi, ul. M. Prawego 21, Strzelce Opolskie, pok. nr 106).

Przypominamy również, że na każdym pojemniku/worku winna być umieszczona naklejka identyfikacyjna (kod kreskowy).

Pojemniki bez naklejek identyfikacyjnych i niedostosowane do wymagań Rozporządzenia nie będą odbierane.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H