Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami
Strona główna Aktualności

Co na budowie ul. M. Prawego?

09 Lipca 2024
kategoria:
Aktualności
 

Tak rozległy remont jednej z głównych arterii miasta to trudny czas dla kierowców, tych miejscowych oraz przejeżdżających przez Strzelce, ale przede wszystkim dla okolicznych mieszkańców.

Trwający etap inwestycji, to w większości prace podziemne, dlatego może się wydawać, że nie postępują one wystarczająco szybko, ale remont przebiega zgodnie z harmonogramem. Do tej pory przeprowadzono roboty rozbiórkowe oraz sieciowe w zakresie kanalizacji deszczowej i przebudowy sieci wodociągowej. Wykonano stabilizację gruntu pod konstrukcję drogi na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Grunwaldzkiej, gdzie ułożono dolną warstwę podbudowy, krawężniki i przygotowano teren pod miejsca parkingowe. Trwa stabilizacja gruntu na przedłużeniu ul. Chrobrego wraz z budową miejsc parkingowych. Wykonano większość podziemnych robót sieciowych związanych z budową odwodnienia drogi, przebudową wodociągu, rozwiązaniem kolizji pomiędzy poszczególnymi rodzajami infrastruktury technicznej.
Wszystkie sieci podziemne wymagają przeprowadzenia odbiorów technicznych przez ich operatorów. Po całej procedurze odbiorowej będzie możliwa kontynuacja robót drogowych.

Przebudowa, choć dziś uciążliwa, znacznie poprawi komfort komunikacyjny w tej części miasta. Skorzystają okoliczni mieszkańcy, piesi, rowerzyści i kierowcy.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H