Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich
https://www.strzelceopolskie.pl/ekologia/Program_usuwania_azbestu
Drukuj grafikę : tak / nie

Program usuwania azbestu

W 2022 roku usunięto prawie 70 ton azbestu z terenu gminy Strzelce Opolskie

Gmina Strzelce Opolskie po raz kolejny wystąpiła z wnioskiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu o dofinansowanie zadania polegającego na unieszkodliwieniu wyrobów zawierających azbest z terenu naszej gminy. Dzięki uzyskanemu wsparciu finansowemu udało się zebrać łącznie 69,555 Mg azbestu z 47 posesji.

Zadanie zostało zrealizowane przy udziale środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i  Gospodarki Wodnej w Opolu w wysokości 33 333,06 zł, co stanowiło wsparcie na poziomie 40% poniesionych kosztów. Pozostałe 60% to udział środków własnych beneficjentów końcowych, którzy dzięki pomocy ze strony Gminy przekazali ze swoich nieruchomości szkodliwe dla zdrowia płyty i inne wyroby azbestowe do unieszkodliwienia.

                       

Zadanie pn. „Unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Strzelce Opolskie w roku 2022” realizowane było w październiku przez wyłonioną w drodze zapytania ofertowego firmę „Logistyka Odpadów-Realizacje Sp. z o.o.” z siedzibą w Bielsku-Białej.

Zadanie wynika z Programu usuwania wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Strzelce Opolskie (cały program dostępny tutaj)

Podmioty zajmujące się na terenie Gminy Strzelce Opolskie odbiorem i utylizacją azbestu dostępne tutaj.

Możliwość zgłoszenia posiadania wyrobów zawierających azbest tutaj

 

kategoria: Powiązane pliki [4]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
jpg Zebrany azbest 22-11-24 15:15 6.5MB pobierz plik: Zebrany azbest
pdf Wzór wniosku do programu usuwania azbestu 22-11-24 15:15 56.87KB pobierz plik: Wzór wniosku do programu usuwania azbestu
png logo nfoś.png 22-11-24 15:21 8.48KB pobierz plik: logo nfoś.png
png Logo wfośigw 22-11-24 15:21 5.6KB pobierz plik: Logo wfośigw