14 Sierpnia 2018
kategoria:
Sport
Ł. Hasterok i A. Syczewski

W dniach 10 -12 sierpnia 2018 w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Nasz klub "Strzelec" reprezentowali Łukasz Hasterok i Anatolij Syczewski.

10 i 11 sierpnia odbył sie turniej szachów szybkich. Zawodnicy rozegrali po 11 partii, z ktorych każda trwała niecałą godzinę.
Nasi szachiści grali w 86-osobowej grupie chłopców do lat 16. Łukasz Hasterok zgromadził 5 punktów i zajął 48 miejsce, natomiast Anatolij Syczewski 4,5 punkta i zajął 65 miejsce.

12 sierpnia rozegrano turniej szachów błyskawicznych - 13 partii dziesięciominutowych. Wśród 84 graczy, Łukasz zgromadził 6 punktów i zajął 58 miejsce, a Anatolij - 5,5 pkt. i 63 miejsce.

Nasi juniorzy "zrobili swoje", czyli zajęli miejsca odpowiadające ich rozstawieniu na liście startowej. Mistrzostwa były dla nich dobrą okazją do ogrania się w towarzystwie najlepszych juniorów w kraju.