do góry
Urząd Miejski w Strzelcach Opolskich
http://www.strzelceopolskie.pl/sport/ZAKSA_Strzelce_Opolskie
Drukuj grafikę : tak / nie

ZAKSA Strzelce Opolskie

Mistrzowie Polski mają drużynę w Strzelcach Opolskich!

To pierwsza tego typu współpraca nawiązana między kędzierzyńską ZAKSĄ a samorządem i stowarzyszeniem.

Uczniowski Klub Sportowy (stowarzyszenie) i ZAKSA S.A. wspólnie prowadzą drużynę występującą w rozgrywkach II ligi piłki siatkowej mężczyzn.

 

13 lipca 2017 r. podpisano trójstronne porozumienie, na podstawie którego:

- ZAKSA zobowiązuje się do zgłoszenia drużyny do rozgrywek II ligi piłki siatkowej mężczyzn prowadzonej przez Polski Związek Piłki Siatkowej a także do udostępnienia drużynie zawodników, którzy mają wchodzić w jej skład i będą aktywnie uczestniczyć w treningach, zajęciach przygotowawczych i występach w rozgrywkach itp.

- stowarzyszenie zobowiązuje się do opłacenia udziału drużyny w rozgrywkach II ligi piłki siatkowej mężczyzn, pełnego finansowania działalności drużyny, wynagrodzeń zawodników i trenerów, zapewnienia opieki lekarskiej, strojów, sprzętu sportowego, ubezpieczenia itp.

- Gmina zobowiązuje się do zapewnienia trenera II ligi na co najmniej 10 miesięcy (warunki określi odrębna umowa)

Wszystkie strony porozumienia podkreślają wielowymiarowe korzyści, jakie przyniesie II-ligowa ZAKSA Strzelce Opolskie.

- Podpisane porozumienie to obopólna korzyść – ocenił Sebastian Świderski, prezes ZAKSA S.A. - Nam daje przede wszystkim możliwość wspierania się młodymi siatkarzami w przypadku jakiejkolwiek niedyspozycji w naszej drużynie. Dodatkowo daje szansę kontuzjowanym zawodnikom dochodzenia do pełni formy poprzez treningi i rozgrywanie spotkań w II lidze. Z drugiej strony zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego ze Strzelec Opolskich będą mogli występować pod szyldem ZAKSY i trenować z zawodnikami mistrza Polski.

Burmistrz Strzelec Opolskich, Tadeusz Goc cieszy się z nowych możliwości współpracy między Strzelcami Opolskimi a Kędzierzynem-Koźlem:

- Do tej pory współpracowaliśmy w ramach subregionu, na płaszczyźnie gospodarczej. Współpraca na arenach sportowych to zupełnie nowe wyzwanie, które, mam nadzieję, przyniesie korzyści wszystkim stronom porozumienia.

 

Duże nadzieje z nową drużyną wiąże też prezes zarządu UKS Strzelce Opolskie.

- Mamy nadzieję, że podniesie się poziom rozgrywkowy strzeleckiej drużyny – powiedział Piotr Ratajczak. - Za kilka lat zespół ZAKSA Strzelce Opolskie będą mogli zasilić nasi zawodnicy z obecnej grupy kadetów UKS. Natomiast jako miasto na pewno zyskamy wizerunkowo na tym porozumieniu.

Już dziś zapraszamy na kolejne mecze ZAKSY. Więcej na facebook/ZAKSAStrzelceOpolskie

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
tif logo ZAKSA Strzelce Opolskie 7.69MB pobierz plik: logo ZAKSA Strzelce Opolskie