Poleć stronę Dodaj do ulubionych Dla niepełnosprawnych Mapa serwisu Ksi‘żka teleadresowa Kontakt Ustaw jako startow‘ Strona główna Mapa serwisu Ksi‘żka teleadresowa Dla niepełnosprawnych Dodaj do ulubionych Poleć stronę Ustaw jako startow‘ Kontakt Strona główna BIP Wersja niemiecka Wersja angielska Strona główna Newsletter RSS Ogłoszenia Informacje gospodarcze Aktualnoťci
Dzisiaj jest: 9 grudnia 2016 szukaj
Aktualności
Wydarzenia
Komunikaty prasowe
Przetargi
Komunikaty BIP
Informacje z mediów
RSS
Strzelce Opolskie
Sołectwa
Rozwój miasta i gminy
Gospodarka
Turystyka
Kultura
Sport i rekreacja
Oświata i edukacja
Linki
Ekologia
Informator miejski
Pomoc społeczna
Organizacje pozarządowe
Spis Rolny
Spis Powszechny 2011
Strategia Rozwoju 2014- 2020

Strona głównaWydarzeniaKomunikatyCo, gdzie, kiedy ?Informacje z mediówInformator miejski
Władze miejskieWydziały i referatyWyszukiwarka sprawPrzetargiOferty inwestycyjneDla prasy
Informacje z mediów Powrót Wersja do druku Zmniejsz Powiększ
 Aktualności ›› Informacje z mediów
Strzelce Opolskie. Coroplast ma trzy lata na budowę fabryki
środa, 11 stycznia 2012
Coroplast kupił ziemię w Strzelcach Opolskich. Planuje zatrudnić 150 pracowników

Firma stała się formalnie właścicielem terenów przy ul. Strzelców Bytomskich, tuż obok ciepłowni. Na działce o powierzchni 7,48 ha wybuduje fabrykę wiązek przewodów elektrycznych (montowanych w samochodach) i systemów ABS.

- Zaplanowaliśmy wybudowanie hali produkcyjnej o powierzchni 5,9 ha, w której zatrudnienie znajdzie 150 osób - poinformował Jan Śliwiński, szef Coroplastu w Dylakach koło Ozimka, gdzie firma ma swoją główną siedzibę.

Prezes dodaje, że po 18 latach funkcjonowania zakładu w Dylakach skończyły się możliwości jego rozbudowy. Dlatego firma zdecydowała się na lokalizację w Strzelcach Opolskich. Śliwiński nie chce jednak ujawniać szczegółów inwestycji. - O dalszych planach inwestycyjnych nie chciałbym mówić, ponieważ podejmowanie jakichkolwiek deklaracji w obecnej sytuacji gospodarczej byłoby nieodpowiedzialne - dodaje.

Jak ustaliła nieoficjalnie nto, o wyborze gruntów w Strzelcach Opolskich zaważyły także... margaretki rosnące w polu. Prezes miał stwierdzić, że obecność tych kwiatków zwiastuje pomyślność.

Firma ma 36 miesięcy na wybudowanie zakładu. Takie ultimatum postawiła gmina, sprzedając tereny inwestorowi. Zostało ono zapisane w akcie notarialnym, bo samorząd obawiał się, że działka trafi w ręce spekulantów i nic na niej nie powstanie.

- Jeżeli inwestor nie wywiąże się ze złożonej oferty, gmina wystąpi o zapłatę kary umownej w wysokości 1 miliona złotych - mówi Maria Turewicz-Omielańczuk z Gminnego Zarządu Mienia Komunalnego w Strzelcach Opolskich.

Coroplast zapłacił za działkę blisko 3 mln zł. Pieniądze zasilą budżet samorządu.

Coroplast zatrudnia w Polsce około 3 tys. osób. Swoje oddziały ma także w Krapkowicach i Prudniku. Poza Polską prowadzi działalność w Niemczech (gdzie firma została założona), Tunezji, Chinach i Meksyku.
Źródło informacji: 
Archiwum

Informację wprowadził (a): Joanna Kuliś (2012-01-11 13:48:20)