11 Marca 2019
kategoria:
Aktualności
Adrian Panek pierwszy z lewej

W trzech turniejach startowali ostatnio zawodnicy sekcji szachowej „Strzelec” i… wszystkie trzy wygrali!

Na zawodach w małopolskich Chomranicach pojawiło się 66 zawodników. W grupie głównej tryumfował Andrzej Jankowski, zdobywając 6 pkt. w siedmiu rundach. Solidnie zagrał Mirosław Jankowski, który uzyskał 3 pkt. i uplasował się w środku tabeli.
Szczegółowe wyniki

W pierwszym z cyklu turniejów polsko-czeskich w Niemysłowicach pod Prudnikiem udział wzięło ponad 100 osób, podzielonych na kategorie wiekowe. Grupę dorosłych wygrał Adrian Panek, który w siedmiu partiach zdobył 6,5 pkt. W zawodach startowało jeszcze czterech Strzelczan w kategoriach młodzieżowych, a najlepiej z nich wypadli Roland Strzoda i Patryk Hadrian, zajmując szóste i siódme miejsca w grupie do lat 18.
Wyniki

Tradycyjny, renomowany turniej w Pawłowicach w woj. śląskim wygrał Mateusz Hasterok. Nasz zawodnik wygrał osiem partii i tylko jedną zremisował, gromadząc 8,5 pkt. w dziewięciu rundach. Takim wynikiem zdeklasował pozostałych 44 graczy, z których kilku to zawodnicy bardziej utytułowani od naszego młodzieżowca.
Wyniki

Najbliższym sprawdzianem formy zawodników sekcji szachowej „Strzelec” będzie rozgrywany po raz pierwszy w Strzelcach Opolskich turniej Spring Chess Classic. Zawody zaplanowane na 23-24 marca w strzeleckim ratuszu zaliczane będą do rankingu międzynarodowej federacji szachowej FIDE.