do góry
Strona główna Aktualności

Wycieczka łącząca pokolenia

28 Czerwca 2019
kategoria:
Aktualności
 

Mieszkańcy Niwek oraz sąsiednich miejscowości wybrali się na wycieczkę organizowaną przez sołtysa oraz radę sołecką. Wycieczka ta łączyła pokolenia – udział w niej wzięli starsi i młodzi – nie tylko wiekiem, ale i duchem! Pierwszy tego typu wyjazd zaprowadził uczestników do najstarszego miejsca kultu maryjnego na Śląsku, malowniczej miejscowości w powiecie raciborskim – Rudy.

Pierwszym punktem na trasie było Sanktuarium Matki Bożej Pokornej. Pielgrzymi pokłonili się przed cudownym obrazem znajdującym się w kaplicy. Tam odprawiona została Msza Święta w intencji zgromadzonych i ich rodzin. Po Mszy miejscowy przewodnik przybliżył historię Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego oraz przylegającego do niego pięknego ogrodu z dębami papieskimi.

To nie koniec atrakcji, jakie były przygotowane dla uczestników wycieczki. Udali się oni bowiem do zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej. Mali i duzi mogli zwiedzić funkcjonującą jeszcze kuźnię, parowozownię, a także spróbować swoich sił w wyścigach drezyn. Na koniec wizyty na najwytrwalszych czekała jeszcze jedna atrakcja – przejazd koleją na trasie Rudy – Stodoły. Takiej niespodzianki nikt się nie spodziewał!

Chciałbym, aby pielgrzymka mieszkańców Niwek i okolic do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach stała się coroczną tradycją – w nawiązaniu do pielgrzymowania mieszkańców Śląska do Naszej Ołmy Anny, u której podnóża mieszkamy- podsumowuje sołtys Niwek, Rafał Jokiel.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H