do góry
Koronawirus - co musisz wiedzeć!
Strona główna Aktualności

Upamiętniamy założyciela Parku Miejskiego w Strzelcach Opolskich

12 Listopada 2019
kategoria:
Aktualności
 

Czy wiecie, że nasz piękny park został założony w pierwszej połowie XIX wieku z inicjatywy ówczesnego właściciela hrabiego Andrzeja Marii Renarda?

Kazał on osuszyć rozciągające się na południe od zamku bagna, a na ich miejscu założyć krajobrazowy park. Hrabia Renard szereg lat spędził w Anglii gdzie zapoznał się z ówczesnymi założeniami ogrodowymi. Po powrocie hrabia zajął się sprowadzaniem dorosłych egzemplarzy drzew i sadzeniem ich wedle wyznaczonego planu.

Park strzelecki świadczy o przejęciu się jego twórcy rozwiązaniami angielskimi. To hrabia Renard zadbał aby każdy element kompozycyjny parku miał swoja oprawę. Dzięki jego wysiłkowi, nabytej wiedzy i dużym wkładom majątku.

Krajobrazowe założenie parkowe w Strzelcach Opolskich jest jednym z nielicznych tak starannie planowanych na terenie Śląska w pierwszej połowie XIX wieku. Dlatego w ramach upamiętnienia działań założyciela parku chcielibyśmy nadać mu nazwę "Park w Strzelcach Opolskich im. hrabiego Andrzeja Renarda".

Co Wy na to nasi drodzy Mieszkańcy?

Swoje opinie prosimy przesyłać na adres mailowy bądź składać w formie papierowej w kancelarii Urzędu Miejskiego w Strzelcach Opolskich (parter, pokój nr 1) do 20 listopada 2019 r.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

topbaner