22 Października 2018
kategoria:
Aktualności
Michał Wiśniewski

W tradycyjnym szachowym Memoriale Henryka Karnówki w Tarnowskich Górach startowało 90 zawodników. W grupie mistrzowskiej, gdzie do rozegrania było pięć trzygodzinnych partii w ciągu dwóch dni, udział brało 50 szachistów, w tym trzech ze strzeleckiej sekcji "Strzelec".
Michał Wiśniewski zdobył 4,5 punkta, tyle samo co zwycięzca Maciej Janiszewski z Rudy Śląskiej, jednak po podliczeniu punktacji pomocniczej został sklasyfikowany na miejscu drugim. Mateusz Hasterok uzyskał 4 punkty i podzielił III miejsce z Wiktorią Sową z Opola, lecz ostatecznie był czwarty. Obaj nasi gracze, dzięki dobrym wynikom poprawili swoje rankingi międzynarodowej federacji szachowej. Grał też junior Łukasz Hasterok, który "zrobił swoje" i zajął 35 miejsce z dorobkiem 2 punktów.