do góry
Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem
Strona główna Aktualności

Strzelecki weekend sumo za nami

11 Września 2018
kategoria:
Aktualności
 

W miniony weekend w hali przy ul. Kozielskiej w Strzelcach Opolskich rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Sumo oraz Otwarte Mistrzostwa Strzelec Opolskich w MiniSUMO

Do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Sumo zgłoszonych zostało 136 zawodniczek i zawodników z klubów z województw: małopolskiego, śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Celem zaciętych walk były nie tylko medale , ale również punkty w klasyfikacji klubowej, które później zostaną uwzględnione w klasyfikacji ogólnej systemu sportu dzieci i młodzieży.

Z 3 reprezentantów organizatora imprezy UKS „Siódemka” Strzelce Opolskie dwoje wywalczyło złote medale – Anna Sala w kat. wag. do 45 kg i Igor Misterowicz w kat. wag. do 55 kg, natomiast Radosław Dudziec z kat. wag. do 65 kg został sklasyfikowany na miejscu piątym. Dla trenera Waldemara Sobczyka zawody te były ostatnim sprawdzianem jego podopiecznych przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Młodzików, które w najbliższą niedzielę zostaną rozegrane w wielkopolskim Kobylinie.

Należy również wspomnieć, że powyższe zawody były okazją do przekazania ze strony Prezesa PZSumo Dariusza Rozuma specjalnych podziękowań za wieloletnią pomoc i współpracę dla przedstawicieli władz i działaczy z naszego środowiska, czego wyrazem było uhonorowanie ich specjalnymi odznakami. I tak srebrne odznaki PZSumo otrzymali Starosta  Strzelecki Józef Swaczyna, Burmistrz Strzelec Opolskich Tadeusz Goc oraz Dyrektor PSP w Błotnicy Strzeleckiej Agnieszka Sobczyk. Brązowe odznaki otrzymała Sekretarz Gminy Magdalena Żelazna i członek Zarządu Powiatu Strzeleckiego Waldemar Gaida.

Adresatem niedzielnych zawodów, Otwartych Mistrzostw Strzelec Opolskich w MiniSUMO, nie byli zawodnicy z klubów, a dzieci ze szkół, nawet jeśli na co dzień nie trenują żadnego sportu walki. W hali przy Kozielskiej zgromadzono dziewczęta i chłopców z PSP nr 1 i PSP nr 29 z Opola, PSP nr 3 z Brzegu, PSP z Zawadzkiego, PSP z Błotnicy Strzeleckie oraz PSP nr 4 i PSP nr 7 ze Strzelec Opolskich. Ze względu na otwarty charakter turnieju, w mistrzostwach wziął również udział reprezentant Przedszkola nr 10 ze Strzelec Opolskich Grzesiu Malik, który w swej kategorii wagowej wywalczył medal srebrny. Triumfatorami poszczególnych kategorii wagowych byli: Oliwia Knapik PSP Błotnica Strzelecka (-26 kg), Wiktoria Knapik PSP Błotnica Strzelecka (-28 kg), Maja Kędziora PSP 7 Strzelce Opolskie (-29 kg), Jakub Nawrot PSP Zawadzkie (-31 kg), Przemysław Mickiewicz PSP 3 Brzeg (-35 kg), Zofia Bieniek (-38 kg) i Anna Sala (-43 kg), obie PSP 7 Strzelce Opolskie PSP oraz Szymon Sobczyk PSP 3 Brzeg (-45 kg).

Imprezy objęte były patronatem Burmistrza Strzelec Opolskich Tadeusz Goca oraz Starosty Strzeleckiego Józefa Swaczyny.

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H