do góry
Strona główna Aktualności

Rozmierz najpiękniejszą wsią opolską?

09 Lipca 2018
kategoria:
Aktualności
 
 

W słoneczną środę, 4 lipca, Rozmierz gościła komisję konkursu „Piękna Wieś Opolska”. Spacer ulicami miejscowości był najlepszym sposobem by pokazać budynki użyteczności publicznej, posesje, piękne kamienne mury, a przede wszystkim wspaniałą roślinność i przydomowe tradycyjne ogródki, które oczarowały oceniających.

Komisja miała możliwość również podejrzeć, jak najmłodsi spędzają wakacje w Rozmierzy, ponieważ w świetlicy odbywały się warsztaty z ziołoznawstwa dla grupy ponad 70 dzieci.

Podczas wizytacji obecni byli przedstawiciele wszystkich organizacji działających we wsi oraz burmistrz Tadeusz Goc, który przestawił Rozmierz jako bardzo aktywną, pielęgnującą tradycje miejscowość, która słynie z izby tradycji oraz spektakli miejscowego teatru Tradycja.

Tegoroczny konkurs „Piękna Wieś Opolska” stawia na upowszechnianie działań edukacyjnych i promocyjnych w zakresie dbałości o otoczenie i cenne zasoby przyrodnicze w lokalnych środowiskach, a jednym z głównych kryteriów jest działalność środowisk lokalnych na rzecz zachowania bioróżnorodności. Rozmierz jest wsią w której na takie sprawy zwraca się szczególną uwagę.

Mieszkańcy mają nadzieję, co najmniej na powtórzenie sukcesu z 2006 roku, kiedy to Rozmierz zdobyła II miejsce, po cichu liczą jednak na tytuł „Najpiękniejszej Wsi Opolskiej 2018”.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H