kategoria:
Aktualności
autor: Michał Walusza
Drużyna Strzelca, pierwszy M. Hasterok (autor: M. Walusza)

W katowickim Centrum Kongresowym 12 i 13 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w szachach błyskawicznych.

W turnieju drużynowym zespół „Strzelca” Strzelce Opolskie wywalczył doskonałą 9. lokatę. Miejsce w pierwszej dziesiątce polskich klubów, to największy sukces w historii sekcji szachowej „Strzelec” działającej przy referacie Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miejskim.
Wśród 36 zespołów najlepsza okazała się „Akademia Szachowa” Gliwice, przed „Wieżą” Pęgów i „Polonią” Wrocław. Drużyna "Strzelca" z piętnastu rozegranych meczów wygrała siedem i zremisowała dwa. Jako ekipa teoretycznych średniaków, Strzelczanie postarali się o kilka niespodzianek, np. remis z wicemistrzami z Pęgowa. Nasza drużyna była jedną z najmłodszych w stawce, jej średnia wieku to niespełna 21 lat. Skład zespołu: Kacper Żochowski, Michał Wiśniewski, Maciej Adamczewski i Mateusz Hasterok.
Szczegółowe wyniki

W indywidualnych Mistrzostwach Polski w szachach błyskawicznych świetnie wypadł Maciej Żochowski, który zajął 13. miejsce. Mistrzem został Radosław Wojtaszek z MTS Kwidzyń, który zdobył 12,5 pkt. w 15 grach. Wśród 245 startujących mieliśmy 7 reprezentantów "Strzelca" Strzelce Opolskie. Najlepiej wypadli:
- 13. miejsce Maciej Żochowski, 10,5 pkt.
- 45. Michał Wiśniewski, 9,0 pkt.
- 73. Maciej Adamczewski, 8,5 pkt.
Wyniki pozostałych Strzelczan

Na początku kwietnia w Pokrzywnej po raz osiemnasty rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w szachach klasycznych.
Mateusz Hasterok uplasował się na 4. miejscu w całym turnieju, natomiast w klasyfikacji Ochotniczych Straży Pożarnych wywalczył tytuł Wicemistrza Polski!
Po pięciu dniach zmagań, wśród 80 startujących najlepszym okazał się Kamil Cichy z Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, który zdobył 7,5 pkt. z dziewięciu partii. Grą powyżej oczekiwań zaskoczyli obaj bracia Hasterokowie, reprezentujący OSP Grodzisko - Mateusz wywalczył 6,5 pkt., natomiast Łukasz 4,5 pkt. Swoim wynikiem Mateusz Hasterok uzyskał pierwszą klasę sportową w ogólnopolskiej klasyfikacji międzydyscyplinarnej.