do góry
Strona główna Aktualności

Kolejny krok ku poprawie jakości wody

08 Lutego 2019
kategoria:
Aktualności
 

Modernizację stacji wodociągowych w Błotnicy Strzeleckiej, Kadłubie, Rozmierce i Szczepanku przeprowadzi firma HYDRO-MARKO Sp. z o.o. Wartość tego zadania to ok. 6 mln zł.

Drugą umowę podpisano z Firmą Projektowo-Budowlaną „PION” s.c. Dotyczy ona przebudowy i budowy sieci wodociągowej  w Strzelcach Opolskich, Szymiszowie i Rożniątowie, jej wartość to niespełna 3 mln zł.

Trwa też przygotowywanie najważniejszej umowy - na realizację największej i najdroższej części projektu, wartej 52 mln zł modernizacji oczyszczalni ścieków. Umowa zostanie podpisana 19 lutego w Urzędzie Miejskim w Strzelcach Opolskich.

Cała inwestycja w infrastrukturę wodno-kanalizacyjną o wartości 95 mln zł jest drugą pod względem wielkości tego typu inwestycją w regionie. 2/3 tej ogromnej kwoty pochodzi z Funduszu Spójności oraz z pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Na inwestycji skorzystają przede wszystkim mieszkańcy. Oczyszczone ścieki zawracane są do gleby, stamtąd trafiają do wód podziemnych. Po modernizacji ich jakość będzie jeszcze wyższa, a to oznacza jeszcze lepszą wodę w kranach.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H