05 Kwietnia 2019
kategoria:
Aktualności
M. Wiśniewski i J. Sroka

W strzeleckim ratuszu rozegrany został turniej szachowy Classic Chess Spring 2019. Zwyciężył lider strzeleckich szachistów Michał Wiśniewski.

Były to zawody w kategorii szachów klasycznych, a każdy z 20 uczestników rozegrał 5 trzygodzinnych partii. Pierwszy w klasyfikacji Michał Wiśniewski ze „Strzelca” Strzelce Opolskie, zdobył 4,5 punktu. Na drugim i trzecim miejscu uplasowali się Janusz Sroka z „Roszady” Gliwice i Kacper Racławicki z „Rodła” Opole – obaj po 4 pkt. Dwa kolejne miejsca z dorobkiem 3,5 pkt. zajęli Marcin Stanuch KKSz Kraków i Marcin Szajda „Victoria” Chróścice. O pół punktu mniej zdobyli szósty Mateusz Hasterok i siódmy Andrzej Olszewski – obaj „Strzelec”. Również 3 punkty zdobyła najmłodsza zawodniczka turnieju 9-letnia Wiktoria Śmietańska z Polonii Wrocław, aktualna wicemistrzyni świata młodzików.

Turniej, nad którym patronat objął Burmistrz Strzelec Opolskich, był doskonałą okazją dla lokalnych szachistów do zmierzenia się z profesjonalnymi graczami. Część naszych graczy zdobyła tutaj kolejne punkciki do rankingu Międzynarodowej Federacji Szachowej.