do góry
Strona główna Aktualności

Jesteśmy Gminą na 5!

08 Czerwca 2018
kategoria:
Aktualności
 
 

Corocznie Szkoła Główna Handlowa w Warszawie przeprowadza badanie polskich samorządów pod kątem jakości obsługi potencjalnych inwestorów. Najlepsi otrzymują certyfikat „Gmina na 5!”. Taki właśnie tytuł otrzymały Strzelce Opolskie, jako jedyna gmina w województwie opolskim.

Wszystkie dwa i pół tysiąca polskich gmin ocenianie są najpierw przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu w rankingu atrakcyjności inwestycyjnej. Najlepszych 660 samorządów poddawanych jest później szczegółowej analizie przez koło naukowe SGH.
Pierwszym „egzaminem” jest przesłanie do urzędów miast i gmin zapytań mailowych od fikcyjnych inwestorów – polskiego oraz zagranicznego w języku angielskim. Oceniane są m.in. szybkość odpowiedzi, jej forma zgodna z biznesowymi standardami, a także kompletność udzielonych informacji.
Drugim elementem oceny jest strona internetowa urzędu. Brane jest tutaj pod uwagę 26 rożnych czynników, od zawartości witryny, poprzez czytelność i łatwość nawigacji, wersje językowe, aż do użyteczności zawartych informacji, zwłaszcza tych przeznaczonych dla przedsiębiorców.

Podczas podsumowującej konferencji naukowej w Warszawie tytuł „Gmina na 5!” otrzymały 53 gminy. W nawiązaniu, do faktu, że niedawno zostaliśmy laureatem renomowanego rankingu Perły Samorządu, przewodnicząca konferencji profesor Hanna Godlewska-Majkowska powiedziała: „Strzelce Opolskie należą do najlepszych z najlepszych w Polsce”.

Zobacz stronę konferencji "Gmina na 5!", gdzie można pobrać raport z badań.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H