do góry
Strona główna Aktualności

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

02 Maja 2019
kategoria:
Aktualności
 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej ustanowiony został przez Sejm w 2004 r. Jego celem jest popularyzacja wiedzy o polskich symbolach narodowych, które wyrażają i podkreślają naszą tożsamość i wartości. Flaga jako jeden z symboli narodowych zajmuje szczególne miejsce w naszej tradycji i kulturze. Jest widoczną oznaką naszej pamięci i wdzięczności dla naszych przodków, którym zawdzięczamy wolną Rzeczpospolitą. 
Zobacz przewodnik pn. „Biało-Czerwona”, z przypomnieniem zasad prezentowania flagi oraz barw narodowych, przygotowany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej uczczono w Strzelcach Opolskich uroczystym podniesieniem flagi. O godzinie 8:00 na Placu Stefana Żeromskiego biało-czerwona flaga została wciągnięta na maszt w obecności mieszkańców, Starosty Strzeleckiego, Burmistrza Strzelec Opolskich, Burmistrzów i Wójtów gmin powiatu strzeleckiego, Radnych Rad Powiatu i Miejskiej oraz przedstawicieli służb, jednostek organizacyjnych, stowarzyszeń i organizacji społecznych.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H