do góry
Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady deszczu z burzami do jutra (19.07) rano
Strona główna Aktualności

Dożynki Gminne w Rozmierce

13 Września 2017
kategoria:
Aktualności
 

10 września odbyły się gminne święto plonów. W tym roku trudu organizacji podjęło się sołectwo Rozmierka.

Obchody poprzedziło nabożeństwo dziękczynna za plony, a następnie w korowodzie prowadzącym pięknie przystrojonymi ulicami wsi uczestnicy udali się do namiotu. 
Starostami tegorocznego święta byli Leokadia Glik i Klaudiusz Mróz. W imieniu gospodarza dożynek Burmistrza Strzelec Opolskich od starostów dożynek chleb przyjęli jego zastępcy Maria Feliniak i Józef Kampa, którzy zapewnili, że będą go dzielili sprawiedliwie tak, by nikomu go nie zabrakło.

W części artystycznej dożynek zaprezentowały się przedszkolaki i młodzież szkolna z Rozmierki, orkiestra dęta z Jemielnicy, Dominika i Janusz  Żyłka, Zjednoczony Siły Rozmierki i Jędryń w sztuce „Starość to radość”, kabaret DNO oraz gwiazda wieczoru zespół ABBA SHOW (cover), zabawę taneczną prowadził zespół Eliot.
Podczas uroczystości biesiadnicy mieli również okazję podziwiać korony żniwne wykonane przez panie i panów z naszych wsi.

Warto wspomnieć, że 9 września, w dzień poprzedzający uroczystości dożynkowe, zespół „Silesia” z Rozmierki obchodził hucznie 25-lecie swojej działalności, a firma Kronospan w ramach „pożegnania wakacji” przygotowała dla dzieci wiele atrakcji (wspinaczki, trampoliny, dmuchańce, zabawy, poczęstunek, malowanie buziek).
W zgodnej opinii mieszkanców gminy oraz gości, tegoroczne dożynki były bardzo udane.

Zobacz:

Dożynki w galerii zdjęć

Korowód na video

Zdjęcia na gminnym facebooku

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H