do góry
Ostrzeżenie meteorologiczne - silny mróz. Sprawdź gdzie szukać pomocySzczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacjeKoronawirus - co musisz wiedzeć!
Strona główna Aktualności

Była ruina będzie kadłubska zagroda

08 Lipca 2020
kategoria:
Aktualności
 

Jak mówi sołtyska Kadłuba Gabriela Puzik, liczba tytułów przyznanych wiosce zobowiązuję i w Kadłubie nie ma miejsca na zaniedbane budynki. Zdobywając 1 miejsce w konkursie Najpiękniejsza Wieś XX-lecia Odnowy Wsi sołectwo otrzymało 25000 zł nagrody, wtedy mieszkańcy postanowili zająć się ruiną w centrum wsi. Zaplanowano rekultywację działki, remont budynku na zewnątrz i wewnątrz oraz rozbiórkę starych szop. Pieniędzy z nagrody nie starczyło, aby zagroda kadłubska wyglądała tak, jak to zaplanowano na kolejne prace przeznaczono trzyletnie środki z funduszu sołeckiego, a mieszkańcy w czynie społecznym przepracowali ponad 1000 godzin. Teraz, kiedy prace dobiegły końca mieszkańcy przynoszą eksponaty i, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, we wrześniu będzie można podziwiać wspólne dzieło mieszkańców Kadłuba.

 

Przypomnijmy sukcesy sołectwa Kadłub Wieś i jego mieszkańców

Podczas 10 edycji konkursu Piękna Wieś Opolska w kategorii Najpiękniejsza Wieś Sołectwo Kadłub Wieś zostało najpiękniejszą Wsią Opolską 2008 roku. Potem prawie co roku brało udział w konkursie najlepszy projekt Odnowy Wsi Opolskiej zawsze zdobywając nagrody. W 2016 startowało w Europejskiej Nagrodzie Wsi, jako jedno z dwóch sołectw z Polski dwudziestu czterech z Europy, otrzymało wyróżnienie. W 2017 roku startowało w konkursie Najpiękniejszej Wsi XX-lecia Odnowy Wsi gdzie zajęło 1 miejsce.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

topbaner