do góry
Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady deszczu z burzami do jutra (19.07) rano
Strona główna Aktualności

Aktywny sierpień "Huzara"

07 Września 2017
kategoria:
Aktualności
 
 
 
 

Bardzo aktywny był sierpień w strzeleckiej Jednostce Terenowej "HUZAR" Ligi Obrony Kraju. Poniżej relacja Grzegorza Płatka – Prezesa Zarządu Klubu „Huzar”.

W sierpniu 2017 nasze działania zwrócone były głównie w stronę treningów sekcji strzeleckiej na terenie strzelnicy ZK nr1 w Strzelcach Opolskich oraz ostatniemu etapowi szkolenia SERE dla sekcji Obrony Terytorialnej. W związku z tym 12 i 26 sierpnia odbył się trening strzelecki na strzelnicy ZK nr 1 Farska Kolonia połączony ze szkoleniem dla kandydatów na egzamin patent strzelecki. Natomiast 13.08.2017 odbyło się szkolenie teoretyczne z survivalu militarnego, a następnie już w terminie 17-19.08.2017 przeszliśmy do ostatniego etapu szkolenia w terenie przygodnym, w którym członkowie sekcji Obrony Terytorialnej trenowali praktycznie przetrwanie w terenie wysokiego ryzyka w przypadku natrafienia na siły nieprzyjaciela oraz unikanie grup pościgowych. Z relacji uczestników szkolenia jasno dało się odczuć że szkolenie to było strzałem w przysłowiową 10-tkę, ponieważ poziom szkolenia był wysoki, natomiast zadania postawione przed uczestnikami też nie należały do najłatwiejszych. Entuzjazm uczestników szkolenia na zakończeniu wskazywał, że będziemy częściej organizować takie przedsięwzięcia. Szkolenie zostało przeprowadzone w ramach programu szkolenia ogólnowojskowego Huzar Ligi Obrony Kraju, w ramach naszych kompetencji.

 

 

 

 

25 sierpnia nasi członkowie wsparli logistycznie zaprzyjaźnioną Szkołę Pływania "Wodnik" Zbigniewa Chałata, która organizowała w tym dniu imprezę rekreacyjną dla dzieci na terenie kąpieliska miejskiego w Leśnicy. Zorganizowane zawody strzeleckie w trakcie wielu innych atrakcji związanych z wodą, jak zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem najmłodszych. 


Aktualnie od 2 września 2017 realizujemy nowy projekt, który ma na celu rekrutację do Ligi Obrony Kraju młodzieży klas gimnazjalnych. Planujemy w związku z tym otwarcie nowej struktury, która ściśle będzie zajmować się ogólną tematyką szeroko rozumianych technik survivalu oraz terenoznawstwa. Kontakt w tej sprawie z naszym liderem Przemysławem, nr tel. 791638564 mail:  I-wsze spotkanie organizacyjne 02.09.2017 godz. 16:00 pod główną bramą Liceum Ogólnokształcącego w Strzelcach Opolskich. 

Równolegle trwają także pracę nad otwarciem młodzieżowego klubu strzeleckiego w ramach sportowej rywalizacji w sporcie strzeleckim z broni pneumatycznej i utworzenie ligi strzeleckiej na razie w granicach gminy Strzelce Opolskie. Kontakt z osobą realizującą niniejsze zagadnienie Robert tel. 509117863 mail: 

Natomiast 30.08.2017 odbyło się zebranie Zarządu Terenowego LOK Huzar Strzelce Op, gdzie między innymi przyjęto czterech nowych członków którzy ubiegali się o przyjęcie w struktury Ligi Obrony Kraju. 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H